"Audiatur et altera pars." (Seneca)

2012. február 29., szerda

Ügynöklista - nem kell félni tőle

Az Országgylés az állambiztonsági múlt átláthatóvá tételéről szóló LMP-s törvényjavaslat tárgysorozatba vételét elutasította. Ami azt jelenti, hogy az országgyűlés többsége, tehát a fideszesek és a szocialisták néhány kivételtől eltekintve úgy szavaztak, hogy nem nyilvános az ügynöklista húszonkét évvel a rendszerváltás után. Az LMP és a Jobbik támogatta a lista nyilvánosságra hozatalát.
Egyszerű következtetés: a Parlamentben ülő képviselők nagy része valamilyen módon érintett a kérdésben.
Pedig szerintem ez nem arról szól, hogy a jelentő beszervezett ügynök rosszabb ember lenne, mint az SZT tiszt, egy párttitkár, vagy netán Biszku Béla. Azért van egy hierarchia és ügynök és ügynök között is van különbség. Az aki úgy vállal közszereplést, hogy nyilvánosságra hozza ezt és azt, hogy kiről és mit jelentett megint más mint az, aki sunyizik.
Magyarországon úgy akarják ezt a kérdést mellőzni, hogy hagyják kihalni a társadalomnak azt a rétegét, aki érintett. A legfiatalabb egykori ügynökök is ma már negyven év felettiek. Tehát a jelenlegi logika szerint még legalább negyven év kell a teljes lista megismeréséhez? Nem tudom elhinni.
Nem tudom miért nem tudják lezárni a fideszesek Magyarország múltjának egy szakaszát? Csak halogatnak, csak tolják a problémát maguk előtt. Azt gondolják azok a bizonyos körök, hogy nem fog kiderülni? Pedig ki kell, hogy ábrándítsak mindekit ki fog derülni két éven belül. Kisebb lesz a következő országgyűlés, kevesebb képviselő kell majd. Tehát, akik most védik a mundért lehet, hogy be sem kerülnek majd. Biztos vagyok benne, hogy ez egy kártya a következő választások előtt, amit tartogatnak. De miért? Ez így elég átlátszó.

Egy másik érdekes dolog, ami az egykori elnyomók megbecsülését illeti szintén gondolatokat ébreszt bennem. Ha ma a demokratikus Magyarországon Biszku Béla egy szinten van Andrásfalvy Bertalannal, akkor tisztelt hölgyeim és uraim BAJ van. Mindketten magyar nyugdíjasok. Mindketten miniszterek voltak, igaz más időben. Igaz az is, hogy mást és mást tettek. Az egyiknek köze volt a legdurvább magyar politikai rendszer  működtetéséhez, a másik tudós és tanár volt.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése